upozorneni

 

 

Vážení zákazníci, prodejna ve Starém Pelhřimově 51

z technických důvodů zavřena.

 

  Otevřeno: Strachovská 1907, Pelhřimov

Po-Pá 8.00-16.00hod.,So 8.00 11.30hod.

infolinka: 607 125 125

 

 

LINA

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PVC A LINEM?

Lina

Původně vyráběné PVC byla syntetická podlahová krytina a ti, kteří bydlí v panelovém domě toto prehistorické PVC dobře znají. Šedé nebo béžové s nevýrazným vzorem. To ovšem se současným PVC má shodný snad pouze název – všeobecně rozšířený jako LINO.

Rozdíl mezi původním panelákovým „linem“ a současným PVC je stejný, jako mezi moderním automobilem a automobilem starým 40 let.

V současnosti vyráběné PVC je kombinováno s různými izolačními, tlumícími a nosnými vrstvami (viz obrázek). U moderních PVC je jejich povrch opatřen nášlapnou vrstvou, která brání uklouznutí a také umožňuje snadné ošetřování. Velmi vhodné je pro použití v domácnostech i rodinných domech.

 

Linoleum (jinak také marmoleum) je 100% přírodní výrobek. Vyrábí se z juty, dřevní moučky, lněného oleje, pryskyřice a vápence. Nejčastěji se vyrábí v tloušťce 2 a 3,2 mm. Má dlouhou životnost a také příznivé vlivy proti šíření bakterií.

PVC je průmyslově vyráběný, moderní a zdravotně nezávadný produkt.

Nabídka vzorů u PVC je takřka neomezená, kdežto u linolea lze vyrábět vzory pouze probarvené.

PVC (Polyvinylchlorid)

PVC je tradiční podlahová krytina s dlouhou životností a vysokou odolností. Je hygienická, velmi vhodná i pro alergiky, snadno se udržuje, dobře tlumí kročejový hluk (například oproti laminátové podlaze) a při chůzi po ní nemáte pocit chladu.
V současnosti existuje nepřeberné množství strukturovaných vzorů, motivů i dekorů. Svým vzhledem dokáže nahradit různé druhy dřeva (laminátová podlaha), dále parkety, korek, bambus, dlažbu, kámen…. Vyrábí se i ve velice moderních, atraktivních a velmi žádaných abstraktních vzorech.

Atraktivní vzhled a vzájemná kombinovatelnost designů

Nejžádanější hladkou podlahovinou u nás je v současné době měkčené PVC. Není se čemu divit, protože současná vyspělá technologie výroby umožňuje vyrobit naprosto špičkové designy. Stává se velice často, že nepoznáte, že jde pouze o dokonalou imitaci různých druhů prken, parket, bambusu, korku, dlažeb, kamenů, laminátových podlah apod.

Rozmanitost v šířkách a tloušťkách

PVC se vyrábí v různých šířkách od 1m, 1.5m, 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m a 5m a tloušťkách od 1 do 4 mm. To umožňuje pokládku bez nastavování pásů PVC, jako se dělalo dřív. Naši odborně vyškolení prodavači vždy poradí při výběru potřebné šíře PVC podle plánku místností tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu.

Tlumí kročejový hluk, dobrý teplotní vjem

PVC je velice příjemné na došlap a například oproti laminátovým plovoucím podlahám je výrazně teplejší a tišší. Minimální kročejový i přenášený hluk přivítají zejména sousedi pod vámi v panelákových bytech. PVC podlahy tlumí zvuk nejvíce za všech typů podlahových krytin, takže váš byt bude příjemně tichý.

Snadná údržba, voděodolnost, vysoká odolnost vůči opotřebení

PVC se velice snadno udržuje a čistí. Stačí běžná údržba pomocí vysavače a mopu a podlaha zůstane hygienicky čistá a beze skvrn. PVC nevadí rozlitá voda a bez problémů si poradí i s haváriemi typu prasklé akvárium či topení, rozbitá pračka apod.
 

Vhodnost pro všechny bytové části

Antialergické prostředí PVC je vhodné pro všechny bytové části – od jídelny nebo dětského pokoje přes kuchyň, chodby, sklepy nebo schody až po vlhké prostory koupelny. Právě pro alergiky se PVC podlaha osvědčila jako vhodná.

Vhodnost pro podlahové vytápění

PVC po celoplošném přilepení vyhovuje podlahovému vytápění.

Ekonomická výhodnost

V současné době najdeme na trhu širokou škálu PVC cenově dostupných, které jsou určeny pro běžné použití v domácnostech.


Prodej barev Straka BARVY > PODLAHY > Lina

SPOJTE SE S NÁMI

sledujte nás na facebooku