upozorneni

 

Vážení zákazníci, prodejna ve Starém Pelhřimově 51

z technických důvodů zavřena.

 

Otevřeno: Strachovská 1907, Pelhřimov

otvírací doba: Po-Pá 8.00 - 16.00hod.

                            So 8.00 - 11.30hod.

 

 infolinka: 607 125 125

 

 

TAPETY

A DRUHY TAPET

Chcete si oživit svůj domov něčím zajímavým? Zkuste například tapety.

Po období jednobarevných stěn se ke slovu znovu hlásí různé druhy tapet. Nějaký čas to vypadalo, že tapety upadnou v zapomnění. Moderní tapety mají, na rozdíl od svých jednovrstvých papírových předchůdkyň, několik výhod. Zdvojením vrstvy se zkvalitnily jejich vlastnosti a hlavně se změnil jejich vzhled. Plastické vzory a fascinující barevnost přinášejí nové možnosti výtvarného pojetí interiéru. Zvýšila se jejich tvarová stálost a při lepení se nesrážejí. Výborně tlumí hluk a dokáží překrýt i drobné trhliny na stěně. Moderní tapety jsou dostatečně prodyšné, takže pod nimi nedochází k usazování vlhkosti a vzniku plísní.

 

Druhy tapet
 
Papírové tapety

Mají hladký nebo strukturovaný povrch, jsou částečně nebo úplně světlostálé. Mají poměrně krátkou životnost 2-5 let - proto jsou také nejlevnější. Jsou vhodné například do dětských pokojů, za pár let už není jejich motiv aktuální a děti si žádají nové vzory. Tapety můžeme čas od času přetřít vlhkým hadříkem a zbavit je tak nečistot a prachu. Nejsou však odolné proti oděru a nehodí se ani na praskající a nerovné zdi.

 
Reliéfní tapety

Obsahují jen jednu papírovou vrstvu s plastickým, často vícebarevným trojrozměrným tiskem. Práce s nimi je velmi jednoduchá. Tyto tapety se hodí i na silně namáhané stěny nebo do prostor s vysokou vlhkostí.

 
Vinylové tapety

Jsou světlostálé, výborně odolávají oděru, vlhkému prostředí, jsou rozměrově stabilní a vyrábí se v široké škále vzorů, dobře kryjí nerovnosti, omývají se běžnými saponátovými roztoky. Životnost vinylových tapet je dlouhá - deset až patnáct let. Jsou až 6x přetíratelné.

 
Rauhfaser

Tapety se skládají z několika vrstev papíru, do nichž jsou pevně zapracována dřevěná vlákna, tvořící strukturu drsné vláknité tapety. Jsou až 4x přetíratelné běžnými interiérovými barvami.

 
Skelné tapety

Vysoce odolné dekorační tapety ze skelných vláken, odolávají vlhkosti, nebobtnají, mají dlouhou životnost, výborně zakrývají menší trhliny. Pro luxusní a namáhané prostory - ideálním řešením interiérů v bankách, hotelích, kancelářích, nemocnicích, potravinářských provozech a v mnoha dalších objektech. Tapeta ze skelného vlákna s textilní strukturou je čistě přírodní produkt přispívající ke zdravému bydlení. Skelná tapeta je přetíratelná barvou, takže lze dosáhnout jakékoliv barevného interiéru. Podklad k tapetování může být i ze dřeva, kovu nebo plastu. Drží všude a k tomu nabízí přirozený vzhled, efektní design a různorodost lesku a barev. Perfektně sjednotí i různé typy podkladů a pevnost skelného vlákna v tahu zaručuje, že zafixuje drobné spáry a trhliny v podkladu.

 
Textilní tapety

Působí velmi stylově a hodí se zejména do reprezentativních prostor. V běžném interiéru je příliš nenajdete, protože jsou drahé a jejich údržba je poměrně náročná. Mají vysoké nároky na odborný postup při lepení a požadavky na velmi opatrné ošetřování a zacházení. Velmi žádané jsou do historických objektů a pr vytvoření luxusních interiérů, s nenapodobitelnou strukturou a atmosférou.

 
Bordury

Jsou vhodným dekoračním doplňkem do všech interiérů. Vybírat lze z mnoha klasických i moderních vzorů v různých šířích a provedeních. Vyrábí se v různých strukturách a kresbách.

 
Foto tapety

Vytváří dojem pohledu z okna na přírodu, na mrakodrap, atd.

 


Prodej barev Straka BARVY > TAPETY > Tapety

SPOJTE SE S NÁMI

sledujte nás na facebooku